Liga

Dolnośląska Liga Futsalu Bez Barier to coś więcej niż sport. To nadzieja dla tych co walczą ze swoimi słabościami co dzień. To wiara w to, że warto podążą za marzeniami. To miłość do tego co napędza do zmieniania siebie i swojego otoczenia.

Dolnośląska Liga Futsalu Bez Barier (w roku 2021 to już 4 edycja) to 8 Zespołów z całego województwa dolnośląskiego realizująca swoje pasje współzawodnicząc w myśl zasady „fair-play”. To współpraca z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej, Federacją Kibiców Niepełnosprawnych, Akademią Piłkarska FOOTBALL STARS, Klubem Sportowym Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice, WKS Futsal Śląsk Wrocław, Ośrodkami Wsparcia oraz wielu wielu innymi podmiotami by rozwijać sport prawdziwie amatorski.

Dolnośląska Lig Futsalu Bez Barier to cykl działań sportowo-rekreacyjnych w postaci ośmiu jednodniowych zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. mini-turniejów) na terenu 8 powiatów województwa dolnośląskiego (każdy mini-turniej odbędzie się na terenie innego powiatu z terenu uczestników projektu). Zmagania ligowe będą poprzedzać Turniej Finałowy. W grach ligowych weźmie udział co najmniej 80 osób. W sumie odbędzie się ponad 80 meczy w 8 dni ligowych (10 meczy każdego dnia).

Naszą Ligę tworzą nasi zawodnicy oraz ich rodziny, nasi współpracownicy – instytucje i organizacje z całego województwa. Zapraszamy do wspólnego budowania działań społecznie odpowiedzialnych, które wspierają sport powszechny i kierują swoje wsparcie do grup szczególnie narażonych na wykluczenie społeczne.

Dolnośląska Liga Futsalu Bez Barier to:

Beneficjentami głównymi Projektu będą osoby z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami psychicznymi z terenu całego województwa dolnośląskiego, zwłaszcza:

Organizatorami Ligi są:

Współpracujemy z:

Działania odbywają się pod Patronatem:

Dołącz do nas – do Przyjaciół  Dolnośląskiej Ligi Futsalu Bez Barier!